2019’da Yeni Trend Sohbet Siteleri ve Sohbet Odaları

Sharing is caring!

Çağın en önemli sorunu: sosyalleşmek. Fiziki hayatta ise bunu gerçekleştirmek biraz zor gibi görünüyor öyle değil mi? Peki bu sosyalleşme meselesini sandığımızdan daha çok abartıyor olabilir miyiz ne dersiniz? Çünkü çağ teknoloji çağı ve artık insanlar fiziki çevrede utana sıkıla çıkma teklif etmek yerine başka şeyler yapıyorlar. Sosyal medya gibi çürümüş, güvenilmez sistemler yerine 2019 yılında ve son yıllarda iyice trend hale gelen sohbet odaları yani diğer deyişle sohbet siteleri gibi arkadaşlık siteleri benzeri uygulamaları tercih eder oldu. Çünkü insanlar “profil doldurmak” değil arkadaş bulmak istiyor. İnsanlar flört etmek istiyor ve bunu sohbet odaları aracılığıyla sohbet siteleri içinde gerçekleştirmek istiyorlar. Sorun insanlarda değil, sorun sosyal medya gibi bilgi sızdıran ve amacına uygun çalışmayan sitelerde. İnsanlar artık gerçeklerin farkına vardı ve sadece sohbet etme amacıyla bile olsa sohbet odaları hizmeti sunan sohbet sitesi uygulamalarına yöneliyorlar.

Yeni Çağın Trend Sosyalleşme Platformu: Sohbet Sitesi ve Sohbet Odaları

Peki yüzyılın buluşu olan sohbet siteleri ve onunla birlikte arkadaşlık siteleri nasıl trend hale geldi? Gelin daha yakından inceleyelim. Günümüzdeki evlilik baskısı ve benzeri etmenler, çevre baskısı vb kültürel yozlaşmalardan doğan mahalle baskısı benzeri ortamlardan dolayı insanlar artık kaçacak yerler arıyorlar. Öyle ki sadece sohbet edecek bir can, bir arkadaş bulmak bile bulunmak bir nimet haline geldi. Peki ya güvenilirlik? Bunu sağlayabilecek site bir elin parmağı kadar az. Facebook’un bile tüm kullanıcılarının bilgilerini pazarladığı vahşi bir ortamda, insan nasıl gizlice, güvenle ve huzurla bir arkadaş bulabilir ki? Bunun tek bir çözümü cevabı var; sohbet siteleri sayesinde. Sohbet odaları aracılığıyla kusursuz bir arkadaşık sitesi hizmeti sunan sohbet sitesi benzeri uygulamalar yeni çağın trendinde zirveye oturmuş durumda; çünkü insanlar artık, söylediğimiz gibi, “profil doldurup, story atmak veya chat yapmak” istemiyor. İnsanlar gizlice, güvenle, sessiz sakin bir ortamda birileriyle tanışmak istiyor. İnsanlar resimleriyle onları yargılamayacak güvenilir ve sakin odalarda, oturdukları yerden, evlerinden yeni dostlar edinmek istiyor.

Sosyal Medya Geçmişin Karanlık Tarihine Gömülüyor: Sohbet Siteleri Trend

Kabul edelim resim paylaşıp story atmak tamamen boş eylemler ve bireyi mutlu etmek yerine değersizleştiriyor. Gitgide daha fazla dikkat çekmek için şekilden şekile giren insanlar story için ne yapacağını şaşırmış durumda. Sosyal medya üstelik fiziki sosyal çevreyi de öldürüyor çünkü hastalıklı bir bağımlılığa yol açıyor. Resim at, like at, beğen paylaş, yediklerini ve giydiklerini başkalarına göster ve daha nice hüsran verici icat, artık bitiyor bunlar. Bunlar artık yeni çağın insanına yetmiyor. Sosyal medya şirketleri, amaçsız kitleleri birkaç sene böyle oyaladılar; ama artık her şey bitti. Sosyal medya adeta “kendi ayağına ateş etti.” Facebook ise bu domino serisinin ilk taşını deviren en büyük şirket oldu.

Sohbet Siteleri Evrimin Kazananı Oldu: Sosyal Medyanın Bitişi

Belki de böyle olması gerekiyordu, evrim işte böyle gerçekleşiyor. Zamanı geldiğinde tüm rezillikler ve fiyaskolar bitiyor. Özgürleşmek isteyen insanları kullanan her şey evrimin o güzel algoritması sayesinde tespit edlip “tarihe gömülüyor.” Evrimin algoritmasından sizce kim baskın çıkacak? İsmi veya türü önemli değil, güvenliği sağlayan, işe yarayan, dost kazandıran ve hatta “yuva kuran” siteler! Arkadaşlık ilişkisi, dostluk, ilişki, aşk ve sevgi tek bir temele dayanır: güven ve bu sanıyoruz ki sosyal medya ile olmayacak, bunu Facebook çok iyi kanıtladı. Sosyal araştırmalardan çıkan analiz sonuçlarına sohbet siteleri evrimin tepesinde, hakim konumda yer alıyor ve “mutlulaşmak isteyen” çağın depresif insanı huzuru ve şifayı sohbet sitesi gibi hizmet veren arkadaşlık siteleri ve sohbet odaları gibi güvenli web uygulamalarda buluyor. Ne dersiniz, sizin de artık bir sohbet sitesi uygulamasına girip yeni bir başlangıç yapma vaktiniz gelmedi mi?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares